Olej kokosowy Vatika – indyjski sekret piękna włosów

Ajurweda to nie tylko indyjska sztuka medyczna, ale również kompendium wiedzy na temat metod pielęgnacji oraz składników odżywczych o dobroczynnym działaniu dla organizmu. Wiele indyjskich marek, takich jak światowej sławy Dabur, czerpie inspiracje z sekretów ajurwedy w procesie tworzenia kosmetyków. Jednym z takich produktów jest Vatika – intensywnie działająca odżywka na bazie naturalnego oleju kokosowego do włosów.

Vatika olej kokosowy – co ma w składzie?

Intensywnie działająca odżywka Vatika to skoncentrowana formuła oleju kokosowego wzbogacona m.in. o ekstrakt z liści miodli indyjskiej, wyciąg z wąkroty azjatyckiej, ekstrakt z owoców amli, ekstrakt z liści lawsonii bezbronnej, naturalne mleko, olejek rozmarynowy, oleje cytrynowy i oczywiście kompozycje zapachowe. Każdy ze składników odpowiada oczywiście za coś innego i w odmienny sposób wspiera działanie oleju kokosowego na włosy.

Vatika olej kokosowy – jak działa?

Marka Dabur zapewnia, że działanie oleju kokosowego w odżywce Vatika wychodzi na pierwszy plan, stąd olej najlepiej sprawdza się w regeneracji i odżywianiu włosów wysokoporowatych, mocno zniszczonych. Polepsza ukrwienie cebulek włosów poprzez pobudzanie mikrokrążenia skórnego, a to przekłada się na porost włosów i zapobiega ich wypadaniu. Vatika na bazie oleju kokosowego wzmacnia włosy, zapewnia im zdrowy blask i aksamitną miękkość.

Vatika olej kokosowy – jak używać?

Odżywkę do włosów Vatika można z powodzeniem stosować jako odżywkę na całe włosy lub tylko w celu zabezpieczenia końcówek. Niewielka ilość na końcówki może zostać nałożona bez konieczności spłukiwania, ale Vatika na bazie kremowego oleju kokosowego nałożona na całą długość włosów wymaga spłukania. Właściwości oleju kokosowego sprawiają, że najlepiej spośród innych olejów do włosów wnika w głąb pasm i zapewnia dogłębne odżywienie.

Vatika olej kokosowy – gdzie kupić?

Produkty marki Dabur są wbrew pozorom łatwo dostępne i niedrogie. To pewnie kwestia tego, że cena oleju kokosowego nie jest duża i, co za tym idzie, finalny produkt też nie ma wysokiej ceny. Niekiedy zastanawiamy się, gdzie kupić olej kokosowy i okazuje się, że sprawdzonych miejsc jest mało. Podobnie jest z odżywką Vatika – najlepiej sprawdza się kupowanie w sieci u sprzedawców, którzy mają dobre opinie na temat produktów i obsługi klienta.