OilMedica, czyli polski odpowiednik oleju kokosowego Vatika

Vatika to znana na całym świecie ze względu na swoje właściwości intensywna odżywka do włosów. Indyjska marka Dabur sięga w swojej recepturze po ajurwedyjski sekret piękna, jakim bez wątpienia jest olej kokosowy. Dziś przedstawiamy produkt polskiej marki – OilMedica, czyli maskę i odżywkę do włosów na bazie oleju kokosowego, która ma szansę stać się rodzimym zamiennikiem indyjskiej mieszanki olejów do włosów.

Składniki aktywne odżywki OilMedica

Olej kokosowy, czyli jeden z najlepszych olejów roślinny do włosów. Cena oleju kokosowego jest bardzo konkurencyjna, jest niezwykle wydajny, a największą jego zaletą jest fakt, że potrafi wniknąć w głąb włosa i odżywiać go od wewnątrz. Ze względu na swoje właściwości olej kokosowy sprawdza się najlepiej w pielęgnacji włosów wysokoporowatych i jest świetnym produktem bazowym dla odżywek takich, jak OilMedica.

Olej słonecznikowy, czyli bogactwo wielonienasyconych tłuszczów. Działanie tego oleju na włosy jest proste – wygładza i zapewnia działanie przeciwzapalne.

Olej rycynowy, czyli najlepszy olej na porost włosów. Jest dość ciężkim olejem, dlatego o wiele lepiej sprawdza się w mieszankach typu OilMedica – wzmacnia cebulki włosów i pobudza ich do pracy, co oznacza wzrost włosów i pojawianie się baby hair.

Wyciąg z Amli – wzmacnia cebulki, przyspiesza porost i pomaga w walce z łupieżem.
Ekstrakt z ziaren owsa – pobudza mikrokrążenie, regeneruje i łagodzi stany zapalne.
Wyciąg z Henny – wykazuje działanie antybakteryjne, wzmacnia, wygładza i pogrubia włosy.
Ekstrakt z Centella Asiatica – przyspiesza wzrost włosów i wzmacnia cebulki.
Ekstrakt z rozmarynu – stymuluje mikrokrążenie i zapewnia dobre odżywienie cebulek.
Olejek z trawy cytrynowej – reguluje produkcję i wydzielanie sebum.
Olejek cytrynowy – ma właściwości antyseptyczne i nadaje świeży zapach.

Działanie oleju kokosowego OilMedica

Maska i odżywka OilMedica to flagowy produkt marki, którego skład opracowano tak, aby wydobyć na wierzch właściwości oleju kokosowego i wzmocnić je pozostałymi ośmioma ekstraktami roślinnymi. OilMedica odbudowuje i regeneruje pasma, nadaje włosom miękkości i zdrowego blasku, a także uodparnia i ochrania przed uszkodzeniami.